3 najczęściej zadawane pytania

1. Skąd mam wiedzieć jaki typ drukarki posiadam?

Drukarki dzielimy zazwyczaj na trzy typy, które zależne są od sposobu nanoszenia druku na stronę:

  • Drukarka laserowa – to rodzaj drukarki wykorzystującej w procesie drukowania światło lasera lub diod LED, w celu naelektryzowania bębna światłoczułego w ten sposób, aby naniósł on odpowiednią ilość tonera z zasobnika na drukowaną powierzchnię, który po utrwaleniu w podwyższonej temperaturze utworzy wydruk. Drukarki laserowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością wydruku, a druk jest zwykle wodoodporny i o dużej trwałości. Ogólnie tego typu drukarki można podzielić na kolorowe, wykorzystujące przeważnie 4 różne tonery CMYK, i monochromatyczne – używające wyłącznie jednego, czarnego tonera.
    Drukarka laserowa do wydruku używa TONERÓW WYPEŁNIONYCH PROSZKIEM

 

  • Drukarka atramentowa – drukarka wykorzystująca do druku atrament, a mówiąc poprawniej tusz poprzez wystrzeliwanie malutkich kropel środka barwiącego przez mikroskopijne dysze wykonane w głowicy drukarki przechodzącej nad elementem zadrukowywanym. Kolorowa drukarka atramentowa ma do dyspozycji kilka kolorów tuszu. Każdy z poszczególnych kolorów ma na głowicy osobny rząd dysz. Do druku kolorowego jest potrzebny zestaw trzech podstawowych kolorów: cyjan – odcień niebieskiego, żółty, magenta – odcień czerwonego, z których tworzy się odpowiednią mozaikę na papierze z różnych kropel, które dają ludzkiemu oku złudzenie jednolitości i odpowiedniej barwy.
    Drukarka atramentowa do wydruku używa CARTRIDGE’Y WYPEŁNIONYCH TUSZEM

 

  • Drukarka igłowa – rodzaj drukarki komputerowej wykorzystującej głowicę drukującą, która porusza się w przód i w tył albo w górę i w dół względem strony i drukuje poprzez bezpośrednie oddziaływanie na stronę matrycą składającą się z określonej ilości igieł. Ponieważ do drukowania stosowana jest matryca punktowa, to przy jej pomocy można uzyskiwać praktycznie dowolny kształt drukowanych znaków, a nawet tworzyć rozbudowaną grafikę. Służy głównie do drukowania na papierze samokopiującym.
    Drukarka igłowa do wydruku używa TAŚMY BARWIĄCEJ lub KASETY BARWIĄCEJ

 

2. Jak mam odpowiednio dobrać toner, cartridge lub taśmę do swojej drukarki?

Najprostszą metodą określenia jakiego modelu cartridge’a, tonera lub taśmy potrzebujemy jest wyjęcie go z urządzenia i spisanie symbolu (PAMIĘTAJ, ŻE MODEL MATERIAŁU EKSPLOATACYJNEGO RÓŻNI SIĘ OD MODELU DRUKARKI). Można także spisać producenta i model drukarki i przesłać go do nas – określimy jakiego materiału eksploatacyjnego potrzebujesz.

3. Wybrać oryginał czy zamiennik?

To pytanie nurtuje każdego użytkownika drukarki. Nie potrafimy odpowiedzieć na to pytanie w pełni, ponieważ posiadamy materiały eksploatacyjne zarówno w wersjach oryginalnych jak i zamienniki renomowanych producentów. Wiemy natomiast, że wszystkie oferowane przez nas tusze, tonery i taśmy dają dużą pewność działania, co potwierdzają ich liczne certyfikaty i zadowolenie naszych klientów.